جنگ و صلح ستارگان در تیم مرسدس: پیست مونزا

مرسدس ثابت کرد که می‌تواند بر جنگ ستارگان مدیریت داشته باشد. روندی که با رقابت درون تیمی داغ دو راننده آلمانی و انگلیسی این تیم در مسابقات فرمول وان، شکل گرفته بود، با عذرخواهی نیکو رزبرگ بابت حرکت تهاجمی و غیر معقولانه‌اش در مسابقه قبلی که باعث خروج هم‌تیمی وی از آن مسابقه شده بود، اینک پایان یافته است یا لااقل در ظاهر چنین به نظر می‌رسد. 

در پیست مونزا، نیکو رزبرگ با احترام بیشتری نسبت به هم تیمی خود رانندگی کرد و شاید عمداً اجازه سبقت و قهرمانی را به او داد. بدین ترتیب سیل انتقادات از او کاهش خواهد یافت. همیلتون نیز با این قهرمانی، علاوه بر امیدواری به پایان فصل، روحیه بهتری بدست خواهد آورد. مرسدس نیز همچنان یکه‌تاز بلامنازع این رقابت‌هاست.

در این مسابقه لوئیس همیلتون در جای نخست قرار گرفت تا مجموع امتیازات وی به 216 برسد و در فاصله‌ای نزدیک‌تر با نیکو رزبرگی قرار بگیرد که با وجود جایگاه دومی، 238 امتیاز دارد.

فیلیپه ماسا که از دوران جوانی فاصله گرفته توانست لیاقت خود را به جوان‌ترها نشان دهد و با تیم ویلیامز در جای سوم قرار گرفت. هم تیمی او بوتاس هم چهارم شد. سباستین فتل قهرمان فصل قبل با مقام ششم، همچنان فاصله‌اش را با صدر زیاد می‌کند! عملکرد هم تیمی جوان‌تر او یعنی دنیل ریکاردو با مقام ششمی بهتر بود. علاقه مندان تیم فراری هم متأسفانه آلونسو را بدون امتیاز و رایکونن را در مکان دهم این مسابقه دیدند.

مرسدس اینک در صدر جدول تنها و تنهاست و تیمی یارای رقابت با آن‌ها را ندارد. این تیم اکنون دو برابر رقیب نزدیک خود ردبول امتیاز جمع نموده است.


منبع: سایت پدال


/ 0 نظر / 66 بازدید