قالب وبلاگ
نويسندگان

کاهش نرخ ارز و عدم تمایل فروشندگان به عرضه خودروهای خارجی با قیمت پایین‌تر، بازار این نوع خودروها را با رکود مواجه کرد. کاهش نرخ ارز طی روزهای اخیر باعث شد تا خریداران خودروهای خارجی در انتظار پایین آمدن قیمت این نوع خودروها باشند، اما فروشندگان با امید به اینکه دوباره قیمت ارز افزایش یابد از فروش امتناع می‌کنند.
در این شرایط خریداران نیز حاضر نیستند قیمت‌های قبلی را بابت خرید خودروهای خارجی پرداخت کنند که این مسئله بازار را با رکود مواجه کرده است.
به عنوان مثال، قیمت تویوتا لندکروز پیش از افزایش نرخ ارز، 185 میلیون تومان بود که قیمت آن با رشد نرخ ارز به 260 میلیون تومان رسید، حال این خودرو باید حدود 248 میلیون تومان عرضه شود که معمولاً فروشندگان تمایلی به این کار ندارند و در مقابل، خریداران نیز دست نگه داشته‌اند.
در این شرایط قیمت خودروهای داخلی طی هفته گذشته تغییر چندانی نداشت، هرچند باز هم برخی خودروها با افزایش قیمت روبرو شدند. طی روزهای اخیر هر دستگاه پژو 206 تیپ 2 با 500 هزار تومان افزایش، به قیمت 30 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود و قیمت پژو 206 صندوق‌دار مدل v20 نیز از 28 میلیون تومان به 28.5 میلیون تومان رسیده است.
قیمت پژو 207 دنده اتوماتیک نیز با رشد یک میلیون تومانی نسبت به هفته گذشته به 44 میلیون تومان رسیده و نوع دنده معمولی این خودرو با 500 هزار تومان افزایش قیمت، 36.5 میلیون تومان معامله می‌شود.
قیمت‌خودروهای داخلی دیگر مانند پژو 405، پژو پارس و سمند تغییری نداشته و این خودروها با قیمت‌های هفته گذشته خرید و فروش می‌شوند. در حال حاضر قیمت پژو 405 در بازار 19.5 میلیون تومان، پژو پارس 29.5 میلیون تومان و سمند ال‌ایکس 20.5 میلیون تومان است.
قیمت محصولات خانواده پراید نیز تغییری نسبت به هفته گذشته نداشته و در حال حاضر تیبا 16 میلیون و 200 هزار تومان و سایپا 111 و سایپا 131 به ترتیب 13.5 و 12 میلیون و 900 هزار تومان معامله می‌شوند. قیمت سایپا 132 نیز 13.5 میلیون تومان است.
در بین خودروهای خارجی نیز می‌توان به افزایش 5 میلیون تومانی قیمت یاریس هاچ‌بک اشاره کرد که در حال حاضر این خودرو 70 میلیون تومان معامله می‌شود.
قیمت هر دستگاه اسپورتیج نیز با رشد 5 میلیون تومانی به 140 میلیون تومان رسیده است،اما در این شرایط خریدار زیادی برای این نوع خودروها در بازار وجود دارد.


 

[ ۱۳٩۱/۸/٢٢ ] [ ٦:۱٩ ‎ق.ظ ] [ Erfan & Mohammadreza ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

از کانال ما در سایت آپارات دیدن کنید: WWW.Aparat.com/Em911
RSS Feed

آمار آنلاین

كد ماوس