قالب وبلاگ
نويسندگان

شرکت ایرتویا (نمایندگی تویوتا در ایران) قیمت محصولات خود را بدون مجوز سازمان حمایت و به صورت غیرقانونی افزایش داد.
در بخشنامه‌ای که اخیرا به نمایندگی‌های فروش ایرتویا ابلاغ شده است، قیمت هر دستگاه کرولا 87 میلیون و 900 هزار تومان اعلام شده که قیمت این خودرو قبلا 56 میلیون تومان بود.
 همچنین قیمت هر دستگاه پرادو چهار در 187 میلیون و 900 هزار تومان و قیمت هر دستگاه پرادو دو در 159 میلیون و 500 هزار تومان تعیین شده است.
در عین حال، هر دستگاه کمری 119 میلیون و 900 هزار تومان و هر دستگاه اوریون 147 میلیون و 900 هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.
در مورد خودروهای شاسی بلند تویوتا نیز می‌توان گفت که قیمت هر دستگاه هایلوکس 99 میلیون و 900 هزار تومان، لندکروز 237 میلیون و 900 هزار تومان و اف جی کروز 175 میلیون و 900 هزار تومان تعیین شده است.
قیمت روفور نیز 136 میلیون و 900 هزار تومان و قیمت هر دستگاه فورچونر نیز 149 میلیون و 900 هزار تومان مشخص شده است. قیمت ون هایس نیز 86 میلیون و 500 هزار تومان تعیین شده است. در قیمت‌گذاری جدید، برای یاریس هاچ‌بک و یاریس معمولی نیز قیمتی مشخص نشده و نمایندگی‌های ایرتویا فروشی در مورد این محصولات ندارند. در چنین شرایطی حتی برخی نمایندگی‌ها از قیمت‌های جدید فراتر رفته و محصولاتشان را با قیمتی بالاتر و تحویل سریع‌تر عرضه می‌کنند.
مدیر فروش یکی از نمایندگی‌های ایرتویا در این مورد عنوان کرد که هم اکنون پرادو دو در را با قیمت 165 میلیون تومان و تحویل 2 روزه عرضه می‌کنیم.
از سویی با وجود اعلام نرخ‌های جدید محصولات تویوتا بر روی سایت این شرکت، امکان ثبت‌نام آنلاین وجود ندارد. مدیر فروش ایرتویا در این مورد با بیان اینکه قیمت همه محصولاتمان افزایش یافته است، گفت: محصولاتمان را با همان قیمت روی سایت عرضه می‌کنیم ولی برای خرید باید حضوری اقدام کنید.
نبود نظارت کافی از سوی دستگاه‌های مربوطه به ویژه وزارت صنعت و سازمان حمایت باعث ادامه آشفتگی‌ها در بازار خودرو شده است.
در همین حال عضو کمیته قیمت‌گذاری خودرو نیز گفت: مصوبه‌ای برای افزایش قیمت محصولات تویوتا در ایران صادر نشده است.
شهرام میرآخورلو در مورد افزایش اخیر قیمت محصولات تویوتا در ایران، اظهار کرد: کمیته قیمت‌گذاری خودرو اخیرا هیچ مصوبه‌ای برای قیمت‌گذاری خودروها نداشته است.
وی تاکید کرد: سازمان حمایت مصوبه‌ای در مورد افزایش قیمت محصولات تویوتا در ایران نداشته است.

                         

[ ۱۳٩۱/٩/۱۸ ] [ ۱٠:٠٧ ‎ق.ظ ] [ Erfan & Mohammadreza ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

از کانال ما در سایت آپارات دیدن کنید: WWW.Aparat.com/Em911
RSS Feed

آمار آنلاین

كد ماوس